Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Akcijos iniciatoriai siūlo ne tik plaukti baidarėmis, bet ir švarinti Minijos upės pakrantes, kurias vis dar teršia sąmoningumo ir pagarbos gamtai pritrūkstantys žmonės.

Kartenoje natūralios gamtos erdvę „DreamSpot.lt“ kurianti Ieva Skovronskienė kartu su bendraminčiais turi tikslą šią vasarą surengti penkis žygius baidarėmis, į juos pakviesti mūsų krašto jaunimą ir tuo pačiu inicijuoti Minijos pakrančių švarinimo akciją. Šią galimybę idėjos autoriams suteikė Europos Sąjungos Solidarumo projektas.

„Ne vienerius metus kartu su draugais, pamėgusiais baidarių žygius, plaukdavome Minija ir, kur sustodavome, surinkdavome turistų paliktas šiukšles. Sužinojusi, kad galėtume dalyvauti Europos Sąjungos Solidarumo projekte, kilo mintis parengti projektą „Nuo ego iki eko – upės iššūkis“. Ir mums pavyko – mūsų paraiška bus finansuojama šio fondo“, – I. Skovronskienė sakė, kad projektą, kaip viešosios įstaigos „Ekodimensija“ savanoriai, rengė ne tik ji, bet ir bendraminčiai savanoriai skirtingų profesijų atstovai Greta, Ema, Kristijonas, Sigita, kurie aktyviai dalyvaus ir įgyvendinant projektą.

Sumanymo esmė – ne tik surengti 5 žygius baidarėmis, bet ir pakviesti žygio dalyvius pasiryžti išvalyti Minijos pakrantes, kurias teršia ne kas kitas, o pats žmogus. „Labai norisi visiems pasakyti – neterškime to, kuo patys naudojamės“, – I. Skovronskienė, kviesdama krašto jaunimą dalyvauti žygiuose, sakė, kad projekto iniciatoriai pasirūpins baidarėmis, kitomis priemonėmis. „Bilietas“ žygiui – daugkartinio naudojimo gertuvė, puodelis, šauktas ir lėkštė – manau, kad po žygio visi pabendrausime ir prie karšto troškinio“, – kalbėjo viena akcijos iniciatorių, pasidžiaugusi, kad ES Solidarumo projektai leidžia jauniems žmonėms generuoti savo mintis, idėjas, finansiškai remia jų įgyvendinimą. „Todėl labai norėtųsi, kad jaunimas būtų drąsesnis ir aktyviai dalyvautų Solidarumo projektuose – siūlytų, keltų ir realizuotų savo idėjas“, – krašto jaunimą drąsino I. Skovronskienė.

Projekto „Nuo ego iki eko – upės iššūkis“ tikslas – ne tik surengti baidarių žygius ir per juos rinkti šiukšles. Numatyta konferencija „Nuo ego iki eko“ tema – kaip galime dar labiau tausoti gamtą. „Tarkime, vietoj vienkartinių puodelių mes galime naudoti daugkartines gertuves, vietoje automobilio rinktis dviračius, nepirkti perteklinių rūbų, o jeigu taip atsitiko, kad jų labai reikia, gal verta nuomotis, gal mainytis ar pirkti iš „antrų rankų“. Manau, kad daliai visuomenės tikrai svarbu, jog vartojimas būtų tausojantis“, – būsimą konferenciją apibūdino Ieva, pasidžiaugusi, kad jos bendramintė Greta labai aktyviai vysto šias idėjas, o projekto bendraautoriai medžiagą konferencijai parengs patys – tai irgi yra vienas asmenybės augimo procesų, iššūkis, kurį projekto iniciatoriai patys ir išsikėlė.

Pagal projekto veiklas taip pat, kad negalima šiukšlinti, bus paženklintos trys Minijos vietos, o bendradarbiaujant su mokyklomis jose atsiras informaciniai plakatai apie tai, kaip nesudėtingai reikėtų ugdyti savo tvarius įpročius.

Projektas neatsiejama ir nuo žmogaus sveikatos: kas gali būti geriau už galimybę pajudėti, sustiprėti fiziškai, pabūti gryname ore ir atsitraukti nuo kasdienės rutinos.

Pirmasis žygis rengiamas gegužės 14 d., plaukimo trasa – 12 km. Vietų skaičius ribotas, tad žygio organizatoriai pageidautų, kad dalyviai iš anksto registruotųsi ir taip palengvintų organizacinius rūpesčius. Registracija ir išsamesnė informacija – tel. Nr. (8 630) 94093. Įvykus pirmam žygiui, kad vyks kiti žygiai ir Minijos švarinimo akcijos, bus galima sekti „Facebook“ tinklo paskyrose „DremSpot.lt“ ir „Ekodimensija“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas