Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas
Į festivalio atidarymą suvažiavusius svečius pasveikino Plungės rajono meras Audrius Klišonis (kairėje) ir Žemaičių dailės muziejaus vadovas Alvidas Bakanauskas.

Šį rugsėjį Plungės Mykolo Oginskio festivalis garsius šalies atlikėjus, vietinius žmones ir svečius iš visos Žemaitijos į muzikinę dvaro aplinką pakvietė jau 18-ąjį kartą ir, kaip atidarymo šventėje juokavo jo organizatoriai – Žemaičių dailės muziejaus vadovas Alvidas Bakanauskas ir Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus – jau sulaukęs pilnametystės.

Tradiciškai festivalio renginiai – šį rudenį surengti 5 koncertai ir žirgų konkūro varžybos šio festivalio taurei laimėti – vyksta buvusiame dvaro žirgyne, kur įrengta erdvi koncertų erdvė, ir jo prieigose, o atlikėjai kasmet pasveikina susirinkusiuosius garsiu kūriniu – Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su tėvyne“.

Šiemet rugpjūčio 26-ąją polonezą atliko pirmieji šio festivalio dalyviai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, kurio vadovas ir dirigentas Modestas Pitrėnas. Koncertą vedė žinomas šalies muzikologas Viktoras Gerulaitis – jis, beje, ir nuolatinis šių festivalių vedantysis, – nuotaikingai apibūdinęs kiekvieną kūrinį, jo autorių ir papasakojęs su jais susijusias smagias istorijas.

Atidarymo šventėje prie žirgyno, iš kur priešais atsiveria vaizdas į prabangius Lietuvos Versaliu vadinamus Oginskių rūmus, fontaną ir puoselėjamus gazonus, trimis patrankų salvėmis – už tėvynę Lietuvą, kunigaikščius Oginskius ir jų vardo tarptautinį muzikos festivalį, Plungę ir jos žmones – pasveikino Kauno karybos paveldo klubo šauliai.

Žemaičių dailės muziejaus, įsikūrusio Oginskių rūmuose, vadovo A. Bakanausko žodžiais, „jau suaugęs“ Plungės tarptautinis festivalis tapo tikra meno, kultūros ir amžinosios muzikos švente, gebančia pakylėti klausytoją viršum kasdienybės. Jį papildė Plungės rajono meras Audrius Klišonis, pasidžiaugęs atvykusių plungiškių ir svečių gausa, linkėjo iš pirmojo koncerto, kaip ir kitų dar įvyksiančių, pasisemti kuo gausiau gerų emocijų, kad po koncerto žmonės iš šios erdvės išeitų lyg iš bažnyčios.

Plungiškių draugijos vardu žemaitiškai kalbėjęs jos vadovas L. Skierus džiūgavo, kad būtent plungiškiai ir vėl turi gerą progą mėgautis intelektualia muzika, atliekama garsiausių šalies muzikantų ir visiems atvykusiems Plungėje linkėjo turiningo laiko. O šios draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė jau po koncerto, vos nurimus žiūrovų ovacijoms, už padovanotą šventę padėkojo ne tik M. Pitrėno vadovaujamam orkestrui, bet ir šio festivalio mecenatams Jūratei ir Romualdui Žadeikoms.

---

Šį šeštadienį, rugsėjo 9 dieną, į Plungės žirgyno salę klausytojus dar kvies Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Antano Kučinsko. Rugsėjo 16-ąją Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinis styginių orkestras, kuriam diriguos Klaipėdos muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis, atliks koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“. Festivalį rugsėjo 24 d. užbaigs Lietuvos kamerinio orkestro, vadovaujamo Sergejaus Krylovo, ir valstybinio choro „Vilnius“, vadovaujamo Artūro Dambrausko, koncertas, skirtas Plungės bažnyčios 90 metų sukakčiai pažymėti. Atlikėjams diriguos kraštietis Juozas Domarkas.

„Smilčių“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas