Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar Savivaldybės taryba kone vienbalsiai nusprendė nepritarti vandenilio ir metanolio pramonės vystymui Kretingos rajono Darbėnų seniūnijos Auksūdžio kaime. Balsuojant dėl šio sprendimo projekto susilaikė vienintelis Saulius Šopaga.

Sprendime teigiama, kad Taryba atsižvelgė į Strateginį veiklos planą, kuriame šioje teritorijoje chemijos pramonė nėra numatyta ir visiškai nedera su nustatytais Kretingos rajono vystymosi tikslais ir prioritetais, tokios pramonės atsiradimas sumažintų galimybę toliau darniai plėtoti turizmą, aukštos pridėtinės vertės verslą, rajono patrauklumą investicijoms ir darbo vietų kūrimui šiose ekologinio verslo srityse, apribotų galimybę ateityje įgyvendinti Strateginio veiklos plano viziją: „Kretingos rajonas – Vakarų Lietuvos gerovės kraštas, kuriame darniai sąveikauja vietos bendruomenė ir gamta.“ Taryba sprendimą priėmė ir gerbdama, vertindama daugiau nei 9 tūkst. gyventojų raštu išreikštą nuomonę prieš šios gamyklos Auksūdyje šalia Darbėnų miestelio atsiradimą.

Sprendimo projektą svarstyti ir tvirtinti pateikė valdančiajai koalicijai nepriklausantys Tarybos nariai Juozas Mažeika, Vitalija Valančiutė, Vaidas Kuprelis, Violeta Turauskaitė, Tomas Abelkis, Gediminas Venckus, Giedrius Petreikis, Arūnas Merkelis, Romualdas Jablonskis, Jolanta Gedvilaitė.

Opozicija sprendimo projektą dėl nepritarimo šiai statybai Tarybai buvo pateikusi ankstesniame posėdyje. Tąsyk sprendimo projektą valdančioji dauguma atmetė ir primetė savąjį, kurio esmė buvo ta, kad Taryba ir meras pritars gamyklos statybai, kai investuotojas patenkins teisėtus gyventojų reikalavimus. Gamyklos statybai prieštaraujančius gyventojus toks daugumos politikų vinguriavimas tik dar labiau papiktino, nes jų nusiteikimas buvo vienas ir aiškus – Auksūdžio kaime vandenilio ir metanolio gamyklai vietos nėra.

Kas pakeitė Tarybos valdančiųjų iki šiol turėtą gana tvirtą vandenilio ir metanolio pramonės atėjimui į Darbėnus prielankią poziciją? Tarybos posėdyje ketvirtadienį svarstant šį klausimą valdantieji buvo gana tylūs. Pasisakė vienintelė jų atstovė Justė Stonkutė, kuri anksčiau tvirtino, kad savo galutinį sprendimą pareikš, kai bus atliktas galimos gamyklos poveikio aplinkai vertinimas, pateiktos jo išvados. Ketvirtadienio posėdyje Tarybos narė kalbėjo apie tai, kad siekis statyti vandenilio ir metanolio gamyklą Darbėnų seniūnijoje supriešino rajono bendruomenę, apie tai, kad darosi nebesaugi situacija.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas