Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šylantys orai ir vis dažniau danguje pasirodanti saulė išvilioja mus iš namų pajudėti, o dažną ir intensyviau pasportuoti, ištirpdyti per žiemą priaugtą papildomą svorį ir sustiprėti. Tačiau čia ir slypi pavojus – per žiemą aptingę sąnariai, gavę per intensyvų krūvį, ima „dejuoti“ skausmais.

Kur viso to priežastys ir kaip to išvengti, paaiškino „Atostogų parke“ įsikūrusio medicinos centro „Natura Termo SPA“ vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis.

„Sąnariui yra būtinas judesys, jo metu jis save „pasimaitina“. Žiemos metu mažiau judant sąnariai būna tarsi „nesutepti“, jie yra sustingę, atpratę judėti. Todėl pavasarį į aktyvų gyvenimą būtina sugrįžti pamažu, pernelyg neapkraunant sąnarių“, – kalbėjo gydytojas N. Kemeklis.

Sąnarių būklei ir apkrovai įtaką daro bendra organizmo būklė. Viršsvoris sąnarius apkrauna papildomai. Netaisyklinga laikysena turės įtakos, kurie sąnariai bus apkrauti labiausiai. Silpni kūno raumenys taip pat „nusimeta“ nuo savęs kūno masės laikymą ir didesnės apkrovos tenka sąnariams. Pavasarį dėl saulės, vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumo dažnai ir bendra organizmo būklė, imuninė sistema būna nusilpusi. Paūmėja alerginės reakcijos, sausėja oda, padažnėja nerimo sutrikimų. Dėl vitaminų A, D, E, C ir kitų trūkumo susilpnėja sąnarių veiklai reikalingų medžiagų, tokių, kaip kolagenas, gamyba.

– Taigi, ką daryti, nuo ko pradėti, norint sustiprinti organizmą ir paruošti jį aktyviam laisvalaikiui gamtoje?

– Tinkamiausi pratimai po žiemos sąstingio – tai judėjimas, plaukimas, mankštos vandenyje. Jame sportuoti saugiau, sąnariai mažiau apkraunami, judesio amplitudė platesnė. Prieš mankštas vandenyje rekomenduojama apšildyti organizmą šiltame mineralinio geoterminio vandens baseine. Tuo pačiu kūnas atsipalaiduoja, prisisotina šiame vandenyje esančiais naudingais mineralais, gerėja širdies veikla, atsipalaiduoja įtampa raumenyse. Esant didesnėms sąnarių problemoms ar susirgimams rekomenduojamos mankštos vertikalioje vonioje su kineziterapeutu. Tuo pačiu sustiprinami stuburo karkaso gilieji raumenys. Esant stipriai nugarai, taisyklingai laikysenai ir sąnariai ne taip apkraunami, todėl mažiau pažeidžiami. Sustiprinus kūno raumenis vandenyje, galima pradėti mankštintis sausumoje. Vėlgi, iš pradžių rekomenduojama mankštintis su specialisto (kineziterapeuto) priežiūra arba bent jau su rekomendacijomis, jeigu sportuojama savarankiškai.

– Ką daryti tiems, kurie vis dėlto jau pajuto sąnarių skausmus?

– Medicinos centre „Natura Termo SPA“ yra taikomos efektyvios priemonės sąnarių skausmui ir uždegimui malšinti. Tai elektrostimuliacija (TENS) šviesos terapija (Bioptron lempa), refleksoterapija (Kneipo takelis), temperatūrų keitimas (pirtys, vėsus dušas), masažai, sapropelio aplikacijos. Taikant pastarąją tuo pačiu organizmas pasisotina jam reikalingomis naudingomis medžiagomis. Visos šios priemonės naudingos bendrai organizmo būklei, nes gerėja kraujotaka, limfotaka. Ypač vertėtų nepamiršti limfodrenažinio masažo. Širdies funkcija labai priklauso nuo mūsų kojų raumenų. Kraują iš kojų į širdį iš esmės grąžina kojų raumenys. Tai kartu ir trombozių, kojų venų ligų profilaktika. Kad fizinis aktyvumas būtų gerai toleruojamas, svarbu bendrai aktyvinti visą organizmą, išjudinti limfotaką ir kraujotaką.

– Ar turint gydytojo siuntimą, galima procedūromis pasinaudoti nemokamai?

– Turint šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą, galima atvykti į „Atostogų parke“ esantį medicinos centrą „Natura Termo SPA“ reabilitologo konsultacijai. Reabilitologas sudarys programą reabilitacinių procedūrų, kurias kompensuoja ligonių kasos, o sveikatos specialistų komanda jas pritaikys.

---

Jeigu jaučiate sąnarių skausmą, išsitirti sveikatą ir pasinaudoti gydomosiomis procedūromis galite užsiregistravę telefonu 8 607 85888, elektroniniu paštu info@naturatermospa.com arba atvykę į poilsio ir sveikatingumo kompleksą „Atostogų parkas“.

„Atostogų parko“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas