Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naująją įrangą pristačius: (iš kairės) vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Laima Baltmiškienė, vidaus medicininio audito vadovė Ilona Volskienė, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos Ryta Lapinskienė ir Diana Taurinskienė.

Tai naujas, efektyvus šlapimo nelaikymo gydymo metodas, naudojant funkcinę magnetinę stimuliaciją (FMS). Šis gydymo būdas gali būti naudojamas tiek moterims, tiek vyrams, esant visų tipų šlapimo nelaikymui, greitesnei reabilitacijai po operacijos ar gimdymo ir net esant kai kuriems seksualiniams sutrikimams ar lėtiniams skausmams dubens ar apatinėje nugaros dalyje.

Prietaisą pristatė MEDA – viena didžiausių reabilitacinės medicinos įrangos tiekėjų Baltijos šalyse, nuo 2014 metų aprūpinanti gydymo bei sveikatinimo įstaigas moderniausia ir pažangiausia gydymui bei reabilitacijai skirta medicinine įranga.

Naujos kartos „Tesla Care“ prietaisas buvo sukurtas dubens dugno ir šlapimo nelaikymo gydymui naudojant specialią FMS technologiją – funkcinę magnetinę stimuliaciją. Prietaiso sukuriamas impulsinis magnetinis laukas priverčia susitraukti dubens dugno raumenis, nereikia jokių elektrodų. Tai veiksminga alternatyva nusistovėjusiems elektrinės stimuliacijos metodams reabilitacijoje, nes turi daug pranašumų. Magnetiniai laukai yra mažiau skausmingi, leidžia giliai prasiskverbti į audinį ir nereikalauja sąlyčio su oda. FMS nestimuliuoja nervų odos paviršiuje ir nesukelia skausmo, todėl yra malonesnė už klasikinę elektrinę stimuliaciją.

MEDA atstovas Kretingos ligoninės gydytojams, medicinos personalui, administracijai išsamiai pristatė ir pademonstravo šio prietaiso – kėdės veikimo principus. Pasak jo, labai svarbu išsiaiškinti visas kontraindikacijas, kuomet magnetinė stimuliacija negalima, tai yra – nėštumas, onkologinės ligos, širdies stimuliatoriai, implantai, kurie reaguoja į magnetą ir panašiai. Taip pat labai svarbu prieš procedūrą nusiimti visus papuošalus, diržus, laikrodžius, iš kišenių išsiimti telefonus, raktus, banko korteles ir t. t. Kadangi magnetiniai laukai praeina per drabužius, audinius ir kaulus, taip pasiekdami kitaip neprieinamus audinius, terapijos metu, patogiai sėdėdamas kėdėje, pacientas lieka apsirengęs. Terapija yra paprasta, nereikalaujanti specialaus paciento parengimo.

Procedūros ir terapijos planą kiekvienam pacientui individualiai, atsižvelgdamas į simptomus ir diagnozę, skiria gydytojas. Kokiems pacientams ir diagnozėms yra skirtas šis prietaisas? MEDA atstovas išvardino:

*ūmus ir įtampos sukeltas šlapimo nelaikymas;

*mišrus šlapimo nelaikymas;

*šlapimo nelaikymas dėl radikalios prostatektomijos;

*išmatų nelaikymas;

*reabilitacija po gimdymo;

*nukritusi gimda ir šlapimo pūslė;

*dubens dugno raumenų reabilitacija po tarpvietės chirurginės operacijos;

*lėtinis prostatos uždegimas;

*erekcijos disfunkcija.

Fizinės magnetinės stimuliacijos prietaisą išbandant.

Taip pat šis aparatas ir jame esančios programos tinka tiek raumenims stiprinti, tiek jiems atpalaiduoti.

Pasak gamintojo, stimuliuojamas pacientas sutelkia dėmesį į raumenų susitraukimą, todėl lengviau išmoksta treniruoti raumenis. Terapija yra neinvazinė, neskausminga ir nesukelia jokio žinomo šalutinio poveikio. Pagerėjimas pastebimas jau po kelių seansų.

Kretingos ligoninės administracijos atstovė Ilona Volskienė pasidžiaugė, kad ligoninė, įsigijusi šį prietaisą, galės išplėsti reabilitacijos paslaugų diapazoną, taip pat tai bus nauja dienos stacionaro paslauga. Procedūras galės skirti ne tik gydytojai reabilitologai, bet ir gydytojai ginekologai, urologai, neurologai ir kt. Penkios procedūros bus apmokamos Ligonių kasų. Ji taip pat paminėjo, kad tokių aparatų visame Klaipėdos krašte tėra vos 1–2, todėl Kretingos rajono pacientams atsiveria didžiulės galimybės pasinaudoti šia paslauga ir pagerinti sveikatą, savo gyvenimo kokybę. Pasak jos, pacientų, turinčių įvairių urologinių, ginekologinių problemų rajone yra tikrai nemažai, todėl pagrindinis šio aparato pritaikomumas ir būtų dienos stacionaro pacientams.

Jurga BRAUKYLIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas