Pajūrio naujienos
Help
2024 Gruodis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar stebite viešai transliuojamus rajono Tarybos ir komitetų posėdžius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svečiai apžiūrėjo Salantų gimnaziją.

Šį pirmadienį Salantų gimnazijos gimnazistai dalyvavo ypatingoje pilietiškumo pamokoje, kur kartu su tėvais, gimnazijos pedagogais ir Salantų bendruomenės atstovais padėkojo rajono ir šalies politikams už pagalbą išsaugant gimnaziją Salantuose.

Gimnazijai išnykti grėsmė buvo kilusi dėl valstybėje vykdomos švietimo įstaigų tinklo reformos reikalavimo šių metų rugsėjo 1-ąją vienuoliktoje klasėje turėti ne mažiau nei 21 mokinį, o jų buvo likę 17-a. Salantų gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė patikino, kad be suteiktos išlygos gimnazijai veikti vienuoliktoje klasėje turint ir mažiau nei 21 mokinį, bendras gimnazijos mokinių skaičius šių mokslo metų pradžioje nebūtų šoktelėjęs iki 334, kai praėjusiais mokslo metais jis siekė 324. Tai ženklas, kad Salantų, kuriuose gyvena apie 1 tūkst. 300 gyventojų, ir aplinkinių vietovių, turinčių dar apie 1 tūkst. 800 gyventojų, žmonės patikėjo, jog Salantų gimnazija yra perspektyvi.

Salantų gimnazijos bendruomenės pakviesta švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė atvyko lydima vidaus reikalų viceministrės Agnės Ladek. Viešnias iš Vilniaus pasitiko gimnazijos vadovai, į renginį anksčiau atvykę – Seimo narys Antanas Vinkus, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Tarybos narė Justė Stonkutė, Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, vyr. specialistė Sonata Petravičienė.

„Prasideda formalumai ir baigiasi žmogiškumas“, – apie skaudžią patirtį, siekiant apginti Salantų gimnaziją nuo jos naikinimo Seimo Švietimo ir mokslo komitete, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje sakė Salantų gimnazijos tėvų komiteto pirmininkas Vidas Žabinskas. Švietimo, mokslo ir ministerijos vairą perėmusiai Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei jis tarė: „Ir pagaliau ten sutikome žmogų. Mes nežinome, kaip keisis švietimo politika, vystysis švietimo sistema, tačiau ačiū jums, Radvile, už šiandieną išsaugotą Salantų gimnaziją.“

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė tvirtino, kad Švietimo sistemoje sunkiausia rasti visiems universalų, bendrą sprendimą, kadangi švietimo įstaigos turi ir daug skirtumų. „Vieniems reikia vadovėlių, kitiems daugiau laisvės spręsti patiems. Iš tolo gal ir atrodo biurokratiškas tas matymas (iš ministerijos, Seimo pozicijų, – aut. past.), jis padiktuotas noro, kad vaikai gautų kuo geresnį išsilavinimą“, – ministrė nesumenkino kolegų vykdomos švietimo reformos, tačiau pripažino, kad reikia bandyti, ieškoti ir individualių sprendimų. „Šis sprendimas palietė dar apie 30 šalies gimnazijų“, – kalbėdama apie salantiškių iškovotą leidimą gimnazijai veikti ir su mažesniu mokinių skaičiumi. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė paatviravo, kad sprendžiant išsaugoti Salantų ir dar apie 30 šalies gimnazijų, ji statistines lenteles nagrinėjo ir vėlai vakarais namuose. „Už skaičių lentelėse – vaikai, jų tėvai, bendruomenės. Smagu, kai gali sprendimą pagal lūkestį priimti, kaip ir Salantų atveju, kur mokykla auganti“, – kalbėjo ministrė, akcentavusi ir Premjerės Ingridos Šimonytės paramą sprendžiant klausimą.

„Durų daug valstybės institucijose ir jas nėra lengva atidaryti – tiek Seimo, tiek ministerijos, Prezidentūros. Stebino Antanas (Seimo narys Antanas Vinkus, – aut. past.), jis jau visus būdavo informavęs apie mūsų problemą. Jį dažniausiai iš Seimo narių ir čia, Salantuose, matome“, – kalbėjo V. Žabinskas, dėkodamas A. Vinkui už pagalbą. Vienuoliktos klasės išsaugojimą prilyginęs stebuklui, tėvų komiteto pirmininkas priminė mero A. Kalniaus pastangas siekiant su salantiškiais užsibrėžto tikslo: „Su jumis tarėmės, kur ir kokiais keliais eisime. Parodėte daug ryžto, nebijojimo apsijuokti.“

A. Vinkus, A. Zebitienė akcentavo, kad gimnazijos išlikimo problemą išspręsti pavyko sutelkus visas jėgas – Salantų gimnazijos, miesto bendruomenių, Savivaldybėje, Seime, Prezidentūroje. „Visi susivienijome iki paties Prezidento Gitano Nausėdos. Netrukdė šįkart joks partiškumas, o stipriausi klijai buvo žmogiškumas“, – šiuos A. Vinkaus žodžius gimnazistai palydėjo plojimais.

Salantų gimnazija auga

Gimnazijos direktorė A. Zebitienė pilietinės pamokos dalyviams papasakojo apie gimnazijos pasiekimus, pažangos žingsnius. Direktorės teigimu, 17-os mokinių duobė vienuoliktoje klasėje buvusi netikėta, klasę neplanuotai paliko 4 mokiniai. Šiandieną mokinių gimnazijoje nemažėja, devintokų yra 34, dešimtokų – 31. Gimnazija dalyvauja Tūkstantmečio mokyklų projekte, vykdant projektą įrengta šiuolaikiška gamtos mokslų laboratorija, iki tol susipažinti su panašia laboratorija mokinius veždavo į Telšius. Menams puoselėti įrengta fotografavimo studija, 4 mokytojai baigė profesionalius fotografavimo kursus. Nuo šių mokslo metų pradžios gimnazijoje galima mokytis lotynų antikos, prancūzų, ispanų kalbų, ir rusų, kurios pageidauja tėvai. Tūkstantmečio mokyklų programos lėšomis įrengti 8 kabinetai pradinukams juos pritaikant įtraukiajam ugdymui, atnaujinta ir specialiųjų poreikių turintiems mokiniams pritaikyta sporto salė, įrengta lauko klasė.

Iš Tūkstantmečio mokyklų projekto Salantų gimnazijai atseikėta 240 tūkst. eurų.

Kitą rudenį startuoja Salantų gimnazijos stadiono renovacijos projektas. Salantų gimnazija daugelį metų pasižymi gerais brandos egzaminų rezultatais. Agnė Ladek tądien Salantų gimnazijoje pristatė psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos mokyklose projektą.

---

Salantų gimnazijoje mokosi 334 mokiniai. Dirba 101 darbuotojas, iš jų – 54 mokytojai.

Į mokyklą mokiniai vežami 4 mokykliniais autobusais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas