Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šie metai Klaipėdos dramos teatro aktorei Jolantai Puodėnaitei - ypatingi. Jie žymi ne tik 10 metų kūrybinio darbo šiame teatre sukaktį, naujų vaidmenų brandą, bet, anot menininkės, grįžimo gimtinėn laiką, suartinantį ją su čia esančiais žmonėmis. “Esu jų įvertinta,- sakė aktorė,- ir tai man svarbiausia”.

Aktorė Jolanta Puodėnaitė su šį rudenį mokyklą pradėsiančiu lankyti sūnumi Juliumi.

Jausmai Vydmantams, kuriuose aktorė užaugo, baigė mokyklą ir išėjo į platų gyvenimo kelią, prisodrinti ilgesio ir meilės. Čia, anot pačios, išvaikščioti visi takeliai, išgyventos pirmosios meilės. Aktorė - dažna viešnia Vydmantų vidurinėje mokykloje, džiaugiasi galėdama būti naudinga. Kai mokykla, įgyvendindama projektą “Drąsink jaunąją kartą”, į susitikimą su jaunimu pakvietė aktorę, ji atvyko kartu su rašytoju ir režisieriumi Vytautu V.Landsbergiu. Porą valandų trukęs bendravimas buvo atviras ir šiltas. Kitas susitikimas įvyko jau teatre, kur mokiniai stebėjo premjerinio spektaklio “Eglė žalčių karalienė” generalinę repeticiją.

Paklausta, kokie keliai ją atvedė į teatrą, J.Puodėnaitė teigė, jog už tai, kad yra aktorė, visų pirma, ji esanti dėkinga mokyklos direktoriui Povilui Nekrašui, kuris bene pirmasis įžvelgė jos pomėgį scenai.

“Mokykloje nelabai mėgau mokytis,- pasakojo Jolanta.- Galva buvo pramušta užklasiniais reikalais: kur kokios sportinės varžybos, mokytojų dienos šventės, pasirodymai - čia jau mano sritis. Tai nepraėjo pro direktoriaus P.Nekrašo akis. Kai baiginėjau dvyliktą klasę, absoliučiai nežinojau, kuo noriu būti. Direktorius sužinojo stojamųjų egzaminų datą, užrašė Klaipėdos Menų fakulteto adresą, pakalbėjo su mano tėvais, kurie nenorėjo, kad... kur nors stočiau. Jie sakė - eik dirbti, kaip visi kaimo žmonės. Taip aš, direktoriaus paraginta, atvykau į Klaipėdą. Tačiau tais metais man nepavyko įstoti, ir aš, susikrovusi lagaminą, atsidūriau Vilniuje”.

Jolanta pasakojo, kad įstoti į aukštesniąją Kultūros mokyklą, pramogų organizatorės specialybę, jai prireikė ryžto ir drąsos.

Vytauto V.Landsbergio pastatyme “Eglė žalčių karalienė” aktorė J.Puodienaitė (sėdi centre) suvaidino pagrindinį Eglės vaidmenį.

Kaip pati sakė, ji buvo provincijos vaikas, į jai nepažįstamą sostinę atvykęs su dideliu “čemodanu” ir dar didesnėmis ambicijomis. Po metų, draugės įkalbėta, vėl grįžo į Klaipėdą. Čia teatro režisierius ir pedagogas Povilas Gaidys rinko aktorių kursą, į kurį, perėjusi ilgą stojamųjų egzaminų maratoną, ir buvo priimta. “Iki šiol prisimenu tuos fakulteto pastatus, tą kvapą, ilgus vakarus, repetuojant didžiulėse auditorijose,- apie studijų laiką pasakojo aktorė.- Tačiau jam buvo lemta greitai prabėgti, ir mes - septyni ką tik naujai iškepti artistai įsiliejome į teatro trupės gretas”.

Temperamentinga, nestokojanti humoro Jolanta teatro scenoje yra sukūrusi ne vieną charakterinį vaidmenį: Freken Bok - “Mažylis ir Karlsonas”, Lipočka - N.Ostrovskio “Laiminga diena”, nemažai epizodinių charakterių. Juos suvaidinti, anot aktorės, yra lengviau, nes gali už kažko pasislėpti: judesio, veido išraiškos, kalbos manieros.

Bene pirmasis, įžvelgęs aktorėje gilius dvasinius klodus, prigimtinį romantizmą, buvo Aidas Giniotis - Keistuolių teatro režisierius, Klaipėdos teatre statęs spektaklį “Mykolas žvejas”. Jis Jolantai skyrė Mergelės vaidmenį. Po to aktorė suvaidino Gundę I.Šeiniaus “Kuprelyje”, Eglę naujausiame Vytauto V.Landsbergio pastatyme “Eglė žalčių karalienė”.

Pastarieji vaidmenys aktorei leido pajausti stiprius vidinius išgyvenimus. “Kūrybinis pasitenkinimas ateina išgyvenant kuriamo personažo jausmų grožį,- sakė aktorė.- Scenoje pasakodami meilės istoriją, kalbame apie tai, apie ką gyvenime žmonės vengia kalbėti, atvirai rodyti savo jausmus. Žmonės, atėję į tuos spektaklius, galėtų išgyventi savo būtį, sampratą apie didžiulį meilės jausmą, apie tikrąją savo gyvenimo paskirtį”. Pati aktorė tiki, jog viskas gyvenime yra iš meilės ir per ją eina. Šis tikėjimas, anot aktorės, atėjęs ne iš karto, o per savęs ieškojimų slenksčius, kai atsakymų į jai rūpimus egzistencinius klausimus ieškojusi besimokydama parapsichologijos.

Dabar aktorė teigia, jog šios studijos jai beprotiškai daug davusios. “Esu žmogus - nuoširdus, atviras, tikintis gėriu ir žmonėmis,- sakė Jolanta.- Man reikėjo nemažai laiko, kad suprasčiau, jog mus kuria mūsų pačių mintys”.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas