Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų ambulatorijoje atšvęstos įkurtuvės

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2006-09-22

Vakar buvo iškilmingai atvertos atnaujinto Salantų ambulatorijos pastato durys.

Bendrovė “Klaipėdos apdaila” per vienerius metus (darbai buvo pradėti pernai spalio mėnesį) pastatui sudėjo naujus langus, atnaujino vidaus patalpas.

“Mere, palydėkit mane”,- paprašė Nijolė Elijošaitienė, pakvietusi visus atnaujinto pastato vidun.

Darbus buvo planuota baigti dar šių metų vasario mėnesį, suremontavus vieną pastato aukštą, nes iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų gautų 270 tūkst. litų antram pastato aukštui renovuoti neužteko. Sutvarkyti visą pastato vidų pavyko gavus dar 400 tūkst. litų iš rajono Savivaldybės. Salantų pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Nijolė Elijošaitienė dėkojo merui Valerijonui Kubiliui, Savivaldybės Tarybai ir už gautus 400 tūkst. litų, ir už pastato lauko sienų apšildymui skirtus dar 120 tūkst. litų. Pastato apšildymo darbus atliks irgi “Klaipėdos apdailos” statybininkai.

Džiaugdamiesi atnaujinta ambulatorija, salantiškiai šmaikštavo, jog čia atėjusius juos gydys ir aplinka. Už atnaujintą miestelio gydymo įstaigą nuoširdžiausiai jie dėkojo ilgus metus šio krašto žmones gydančiai N.Elijošaitienei. Anot kalbėjusiųjų, tik jos atkaklumo dėka šiandieną Salantuose veikiančios gydymo įstaigos ne kažin kiek beatsilieka nuo europinių. Vedžiodama svečius po dažais tebekvepiančias erdvias patalpas, N.Elijošaitienė džiaugėsi viskuo - ir kolektyvo nariais, ir naujai įsigyta įranga. Demonstruodama sterilizatorių, gydytoja pasakojo, jog prieš šešerius metus medicinos įrangos parodoje su slaugytoja pamatė sterilizatorių, kainavusį 12 tūkst. litų, ir nenurimo tol, kol neįsigijo panašaus, dar šiek tiek geresnio. “Pažiūrėkit, išdezinfekuoja ir įvakuumuoja. Neatsidžiaugiame. Vyniodavome į visokius “škurlius”,- sakė N.Elijošaitienė, rodydama merui V.Kubiliui, kitiems svečiams naujuoju aparatu darbui paruoštus įrankius.

Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas įteikė “stebuklingą dėžutę”, iš kurios ambulatorijoje dirbantys medikai galės pasisemti sveikatos sau, ir pacientams padalinti.

V.Kubilius priminė, jog Salantų ambulatorija yra antroji renovuota tokio tipo gydymo įstaiga rajone. Pirmoji buvo renovuota Kartenos ambulatorija. Meras pažymėjo, jog Salantų ambulatorija netrukus už naujai laimėto projekto lėšas (apie 150 tūkst. litų) galės įsigyti naują stomatologinę įrangą.

Su įkurtuvėmis Salantų ambulatorijos kolektyvą sveikino rajono vadovai, Seimo narys Virginijus Domarkas, “Klaipėdos apdailos” direktorius, buvęs Salantų ligoninės vadovas, gydytojas Romualdas Mikelskas, kolegos iš kitų gydymo įstaigų, gausus būrys salantiškių.

Atnaujintas patalpas pašventino ir čia dirbantį kolektyvą palaimino Salantų parapijos klebonas Saulius Katkus. Džiugią šventės nuotaiką sukūrė Salantų meno mokyklos jaunieji muzikantai.

Prie Salantų ambulatorijos yra prisirašę apie 4000 žmonių, iš jų apie 2700 gyvena aplinkiniuose kaimuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas