Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gydytojai Ilonai Volskienei šiuo metu atitekęs rimtas išbandymas: ji nuo rugpjūčio vidurio paskirta laikinai eiti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas. “Šis darbas man nėra labai didelė naujiena – vyriausiąjį gydytoją pavaduodavau per jo atostogas ar susirgus. Šiuo atveju reikėtų labiau kalbėti apie tai, jog iš esmės administracinis darbas yra pakankamai sunkus”, - kalbėjo I. Volskienė, nuo 1999 metų dirbanti Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja.

Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojai, šiuo metu laikinai einančiai ir vyriausiojo gydytojo pareigas, Ilonai Volskienei svarbu nepamiršti savo specialybės, nes administracinis darbas gali būti ir laikinas.

Savo žodžius apie sunkumus, susijusius su administraciniu darbu, gydytoja grindžia savo asmenine patirtimi: kai esi gydytojas praktikas ir dirbi kabinete, apžiūri pacientą, esi atsakingas pats už save. Gi dirbdamas administracinį darbą, tampi atsakingas už visus ir už viską.

“Gydymo įstaigos administratorius privalo priimti sprendimus, kurie yra susiję su kitais kolegomis, įstaigos darbu. Psichologinė įtampa gydytoją administratorių lydi nuolat – ir atsakomybės, ir reikalingų padaryti darbų prasme”, - su kasdieniu darbu susijusiais išgyvenimais pasidalino gydytoja.

Anot jos, vadovaujant įstaigai ar būnant gydymo įstaigos vadovo pavaduotoju, tenka išmanyti ne tik mediciną, bet ir juridinius, ekonominius, darbo saugos, personalo parinkimo ir kitus klausimus. Didelėse ligoninėse dirba teisininkai, kitų sričių specialistai, o nedidelėse įstaigose, tokiose kaip Kretingos, vyriausiasis gydytojas turi išmanyti visas sritis.

I.Volskienė dirba ir praktinį gydytojo darbą – ji yra LOR (ausų-nosies-gerklės) gydytoja. “Tenka save dalinti perpus. Dažnai atsitinka taip, kad kiti jau eina namo, o aš tik pradedu dirbti kurį nors – gydytojo arba administratoriaus - darbą. Reta diena, kad į darbą neateičiau pusę aštuonių ryto, vakare – kaip kada: išeinu ir septintą, ir šeštą. Dirbant dviejose vietose įtampos nepavyksta išvengti”, - sakė I.Volskienė.

Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja I.Volskienė pradėjo dirbti, ligoninėje keičiantis valdžiai. Ją pastebėjęs buvęs Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Vilius Matulionis, ir jo pasitikėjimą I.Volskienė vertina iki šiol.

Apsisprendimo, pasiūlius dirbti vyriausiojo gydytojo pavaduotoja, būta sunkaus. Būta daug mąstymo, nerimo – juk reikės dirbti iš esmės visiškai kitokį darbą.

Jau pradėjusi dirbti vyriausiojo gydytoja pavaduotoja, I.Volskienė suvokė, jog šis darbas turi gerų pusių: praplečia akiratį, skatina domėtis finansais, teise, ir visa tai dar turi pritaikyti vietos sąlygomis. Dar vienas pranašumų – galimybė bendrauti su kolegomis. “Dirbdamas gydytoju, dažnas užsidaro savo kabinete ir bendrauja,galima sakyti, tik su kaimynais. Administratorius gi turi galimybę bendrauti su visais įstaigoje dirbančiais žmonėmis”, - teigė I.Volskienė.

Kiek įmanoma, ji neapleidžia ir specialybės dalykų; važiuoja į kursus, domisi naujovėmis. “Administracinis darbas gali būti laikinas, tad specialybės niekada ir negalvojau atsisakyti. Be to, dirbdamas gydytoju, geriau supranti savo kolegas, kai reikia kažką nuspręsti jau sėdint administratoriaus kėdėje”, - įsitikinusi I.Volskienė.

Kretingos ligoninė išgyvena ne pačius geriausius laikus – ligoninei pareikštas ieškinys dėl naujagimio mirties. Gydytoja I.Volskienė sako, jog tokiais atvejais privalu dar labiau susikaupti, sutelkti jėgas darbui. O ir vienas pats, anot gydytojos, nieko nepadarytum, todėl labai svarbi Slaugos tarybos, Gydymo tarybos narių, administracijos darbuotojų parama.

Kiek save pamena, I.Volskienė visada norėjo tapti gydytoja. “Gimiau ir užaugau Nidoje. Buvau jautri – gal šiam bruožui susiformuoti įtakos turėjo Nidos gamta. Visada norėjau padėti žmonėms. Svajonę įgyvendinau nesunkiai – baigusi mokyklą aukso medaliu, iškart įstojau į Medicinos universitetą. Visada maniau, kad būsiu vidaus ligų gydytoja, ypač domino kardiologija. Tačiau ketvirtame kurse mane mokę docentai R.Kašinskas ir M.Sakalinskas padėjo atrasti LOR – tuomet supratau, kokia tai sudėtinga ir įdomi klinikinė specialybė. Man, šiek tiek pedantei, patiko siaura ir konkreti specialybė. O Kretingą aplankydavau dar vaikystėje – čia tėvai turėjo draugų. Tad kai pamačiau, jog esama paskyrimo į Kretingą, nė neabejojau, kad važiuosiu dirbti būtent čia. Ir dėl to nė kiek nesigailiu”, - apie savo kelią į gydytojos profesiją papasakojo I.Volskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas