Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nulinis reido rezultatas

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Problema
  • 2010-06-04

Laikraščio „Pajūrio naujienos“ internetinę svetainę „užatakavo“ skaitytojas Romas – ties kiekvienu straipsniu palikdamas raginimą fotografuoti pažeidėjus, savo automobilius statančius neįgaliųjų transportui skirtose vietose. Jis virtualioje erdvėje sukėlė diskusijas. Atlikome eksperimentą – ar tikrai neįgaliųjų vietos „okupuotos“.

Net ir piko metu Rotušės aikštėje, prie prekybos centro „Maxima“, neįgaliesiems skirtos vietos – tuščios.

Turgaus dieną, kai Kretingos miestas labiausiai „užkimštas“ automobiliais, „Pajūrio naujienų“ korespondentai valandą patruliavo kartu su policijos pareigūnais – ieškota pažeidėjų, užėmusių neįgaliųjų automobiliams skirtas vietas. Nors reidas suorganizuotas piko metu, tačiau nenustatyta nė vieno pažeidėjo – vietos neįgaliųjų automobiliams buvo tuščios arba ten savo transportą parkavo negalią turintys žmonės.

Nulinis reido rezultatas nenustebino policijos pareigūnų. Pasak jų, tokių pažeidimų pasitaiko vis rečiau, o Rotušės aikštėje jų iš viso nebūna, mat vairuotojus drausmina čia įrengtos vaizdo kameros.

Pasak Kretingos policijos komisariato Kelių policijos poskyrio pareigūno Artūro Turauskio, dažnai nesusipratimų kyla dėl to, kad neįgalieji specialiaisiais ženklais nepažymi savo automobilio. „Atvažiuojame aiškintis, ir tik pakalbėję su vairuotoju sužinome, kad jis turi neįgaliojo pažymėjimą, tačiau nepasirūpino specialiuoju ženklu automobiliui. Vieni teisinasi nežinoję, kur jį nusipirkti, o kiti, ypač jauni žmonės, šį ženklą klijuoti ant savo automobilio tiesiog gėdijasi“,- teigė A.Turauskis.

Policijos pareigūnai turi teisę priverstinai nuvežti ne vietoje pastatytą automobilį – tačiau yra pasitaikę atvejų, kai vėliau paaiškėjo, kad automobilio vairuotojas – neįgalusis.

Įstatymas numato: už tai, kad automobilis nepažymėtas ženklu „Neįgalusis“, aplaidiems vairuotojams gresia bauda nuo 20 iki 40 Lt arba įspėjimas. Kretingiškis Mečislovas Paulauskas, turintis teisę palikti automobilį neįgaliesiems skirtoje vietoje, pasakojo: „Renkuosi važiuoti prie tų prekybos centrų, kur yra didesnės stovėjimo aikštelės ir daugiau vietų skirta neįgaliesiems. O mieste sunku rasti laisvą vietą“.

Kretingoje viešinčiam kauniečiui Liudui Zalagaičiui labiau nepasisekė – jam teko vietos ieškoti tolėliau nuo prekybos centro įėjimo – mat artimiausias neįgaliesiems skirtas vietas jau buvo užėmę kiti. „Vietos labai dažnai būna užimtos – ypač jaunimo,- sakė pastebintis L. Zalagaitis. - Daug metų esu II grupės invalidas, man nelengva vaikščioti, silpna širdis – niekada į gatvę neišeinu be vaistų krepšio. Todėl sveikiems žmonėms nelengva suprasti, kad neįgaliesiems kiekvienas žingsnis reikalauja didelių pastangų“.

Kretingos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Jonas Tiškus pasidžiaugė, kad vairuotojai darosi vis kultūringesni ir neįgaliųjų vietas palieka laisvas. Tačiau jis iškėlė kitą problemą – automobilių aikštelėje prie J.K. Chodkevičiaus g. nr. 10, kuriame įsikūrę socialines paslaugas teikiančios įstaigos, vieta neįgaliųjų automobiliams nugrūsta į kampą. „Visur neįgaliesiems skiriamos vietos esančios arčiausiai įėjimo, o čia – atvirkščiai“,- sakė jis.

Be to, ne visur neįgaliųjų vietos yra aiškiai pažymėtos – kai kur nusitrynusį kelio ženklinimą būtina atnaujinti.

Nuo 50 iki 100 Lt - tokia bauda gresia pažeidėjui, kuris savo automobilį pastatė neįgaliųjų transportui skirtoje vietoje, nors tam teisės neturėjo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas