Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar pritariate, kad centrinis Kretingos miesto stadionas būtų pavadintas Šaulių stadionu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Eglė Miškinytė:

- Puikiai – visos bacilos iššąla, taigi sumažėja tikimybė susirgti. Svarbiausia - šiltai apsiauti kojas, dėvėti kepurę, šaliką ir nesušalti rankų. Blogo oro nėra, yra bloga apranga. Toks šaltas oras man daug geriau, o štai kai pavasarį atšyla, susergu daug dažniau.

Algirdas Martinkevičius:

- Turbūt neveikia niekaip. Esu pensininkas, todėl mažai kur išeinu, tokiu šaltu oru daugiau sėdžiu namuose. Todėl ir sumažėja tikimybė susirgti dėl šalčio. Be to, kai šalta, apima tingulys ir nosies į lauką kišti nesinori.

Janina Gaidjurgienė:

- Šaltis mano sveikatos neveikia – nei jo bijau, nei sergu. Žiemą kasdien su karštu vandeniu geriu imbiero ir medaus mišinį. Tai ir yra pagrindinis mano ginklas prieš šaltį ir ligas. Ir dar reikia valgyti daug svogūnų – jokia žiema nebus baisi.

Sveikuolio Alfonso Grikšo komentaras:

- Šaltis žmogui nėra toks kenksmingas, kaip yra įprasta manyti. Šaltas oras yra sveika, nes iššąla visos bacilos. Svarbiausia - tinkamai apsirengti. Pats kasdien bėgioju ir tvenkinyje maudžiausi iki 12 laipsnių šalčio. Maudyčiausi ir dabar, bet užšalo eketė. Grūdinimasis padeda išvengti ligų ir sėkmingai praleisti žiemą neperšalus. Dabar grūdintis nėra tinkamas laikas. Tačiau tiems, kurie nori būti sveiki, nesirgti peršalimo ligomis, pratintis prie šalčio patarčiau pradėti vasarą. Pabėgioti ir tada išsimaudyti vandens telkinyje. Tą patį procesą reikia tęsti rudenį, o po to – jau ir žiemą. Nebūtina tik pradėjus grūdintis pulti į šaltą vandenį – užtenka ir šalto dušo. Grūdinantis kūnas tvirtėja, didėja organizmo atsparumas ligoms

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kad neužkluptų skerstuvių liga

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2012-02-03

Kad kaimiškos skerstuvės ar medžioklės laimikis nesukeltų rūpesčių ir nepaguldytų į ligos patalą, tereikia vieno – nevalgyti nepatikrintos, tai yra dėl trichineliozės neištirtos mėsos.


Mirtingumas nuo vėžio nebedidėja

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2012-02-03

„Sergamumas vėžiu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, auga, tačiau mirtingumas nebedidėja. Taip yra todėl, kad ši klastinga liga vis anksčiau diagnozuojama, tam įtakos turi ir prevencinės priemonės bei tobulėjantys gydymo metodai“, - Kretingos pranciškonų vienuolyne surengtoje paskaitoje apie vėžio profilaktiką bei gydymo naujoves akcentavo Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas onkologas Alvydas Česas.


Ar pykti yra mandagu?

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2012-02-03

Išauklėtas ir kultūringas žmogus niekada neleis sau garsiai kuo nors piktintis – rėkiant ir šaukiant sukelti skandalą, iškoneveikti kitą. Jis išliks orus, ramia veido išraiška net ir tada, kai reikės atlaikyti kito žmogaus pykčio ataką. Bent jau taip dauguma įsivaizduoja gerai etiketo pamokas išmokusį inteligentišką žmogų. Bet ar tikrai pykti yra nemandagu?


Kai mintis išduoda paveikslai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2012-02-03

Rytų išmintis sako, kad vienas piešinys atitinka tūkstantį žodžių. Todėl nekeista, kad meno terapija vaidina svarbų vaidmenį sveikatos apsaugos sistemoje. Klaipėdos psichiatrijos ligoninės meno terapijos klubui „Modus Vivendi“ jau visą dešimtmetį vadovauja viena žymiausių Klaipėdos krašto tapytojų akvarele Renatė Lūšis.


Pienas ir jo produktai vertinami nevienodai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Vieni šaltiniai teigia, kad pienas yra gyvybiškai svarbus ir kad išgėrus jo stiklinę gaunama 30 proc. žmogui reikalingos paros normos kalcio, kiti su pieno ir jo produktų vartojimu sieja vėžinius susirgimus.


Saugiai laikyti reikia net nagų laką

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Įprastas indų ploviklis ar ne vietoje padėtas nagų lakas gali tapti rimto buitinio apsinuodijimo priežastimi: nesaugiai laikomomis cheminėmis medžiagomis ar medikamentais neretai apsinuodija vaikai, piktnaudžiauja į savižudybę linkę suaugusieji, paaugliai.


Žmonija nieko tobuliau už šeimą neišrado

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Seimo iniciatyva visoje šalyje įsiplieskus diskusijoms, kas yra šeima, šia tema „Pajūrio naujienos“ pakvietė padiskutuoti klaipėdietį garsų seksologą Pragiedrulį Veličką, kuriam pacientai lengvai atveria ne tik kūno, bet ir širdies skaudulius.


Už valdiško slenksčio - gyvenimo lūžiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2012-01-06

Vienišumas, liga, senatvė, artimųjų nemeilė, - dėl šių priežasčių žmogus priverstas palikti savus namus ir ryžtasi apsigyventi po valdišku stogu. Arba už jį tai nusprendžia giminės. O peržengus globos namų slenkstį ne vienam tenka skausmingai išgyventi ir įveikti gyvenimo lūžį.


Neringa Česnavičiūtė:

- Esu prieš chemiją. Negerai, kai sportuojantys žmonės rezultatų, tam tikrų kūno pokyčių siekia vartodami maisto papildų. Tačiau esu už tokius maisto papildus, kurie padeda palaikyti gerą plaukų, nagų būklę. Iš nenatūralių, modifikuotų maisto produktų naudingų medžiagų gauname nepakankamai, todėl vartoti maisto papildus – nieko blogo.

Genovaitė Šiaulienė:

- Vartoju kai kuriuos papildus. Tikiu, kad jie padeda. Turiu problemų dėl širdies. Esu girdėjusi, kad širdies veiklai labai gerai kalcis, magnis. Šiuos papildus ir stengiuosi nuolat vartoti.

Andrius Fridinovas:

- Nesu nusiteikęs prieš maisto papildus, tačiau pats renkuosi ir domiuosi natūraliais produktais. Mano nuomone, patys geriausi maisto papildai yra obuoliai, morkos, kiti vaisiai ir daržovės.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Vidos Katkienės komentaras:

- Kai pacientas manęs paprašo rekomenduoti, kokių jam reikia papildų, visada paklausiu, ar jis valgo vien makaronus. Jei žmogus valgo vaisių, daržovių, grūdinių produktų, mėsos, pieno produktų, jo organizmas gauna visų būtinų medžiagų. Vartoti maisto papildus nėra blogai, tačiau prieš juos perkant, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju – galbūt organizmui nieko netrūksta ir papildai yra visai nebūtini. Neprotinga po eglute dovanų padėti papildų – sveikam žmogui jie nereikalingi. Maisto papildų gali prireikti tam tikrais amžiaus periodais. Pavyzdžiui, jei vaikas labai greitai auga, jam gydytojas gali paskirti papildų. Senatvėje retėjant kaulams taip pat naudingi tam tikri maisto papildai. Vis dėlto nereikia pasiduoti reklamos įtakai: ar papildų iš tiesų reikia, gali parodyti tik medicininiai tyrimai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS

Daugiau: Maisto papildai


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas